header

Dobry fizjoterapeuta – dlaczego jest Ci potrzebny?

Nie garb się! W taki oto sposób rozpoczyna swoje istnienie blog DobryFizjoterapeuta. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się kim jest fizjoterapeuta lub czy to jest właśnie specjalista, który Ci pomoże to ten blog jest dla Ciebie. Jeżeli uważasz, że zdrowie i sprawność fizyczna to najcenniejsze co masz zostań tu dłużej i dowiedz się jak o nie dbać. Czujesz, że wielogodzinne siedzenie nie jest sprzymierzeńcem twojego organizmu? Masz rację, w twoim przypadku Dobry Fizjoterapeuta jest konieczny.

 

Witaj, nazywam się Marta Bąk i jestem magistrem fizjoterapii. Od zawsze uwielbiałam zdobywać wiedzę a później się nią dzielić z innymi. Tym blogiem chciałabym zmienić postrzeganie fizjoterapeuty w społeczeństwie. Jednocześnie chciałabym przedstawić swoje spostrzeżenia dotyczące zdrowia i sposobów jego zachowania.

Co znajdziesz na blogu DobryFizjoterapeuta?

Fizjoterapia to fascynująca dziedzina wiedzy. Swymi działaniami obejmuje ona większość specjalności medycznych. Zajmuje się nie tylko leczeniem pourazowym, ale również profilaktyką; metody fizjoterapeutyczne skupiają się przede wszystkim na likwidacji problemów powodujących dolegliwości bólowe a nie na likwidacji samych dolegliwości, fizjoterapeuci przywracają sprawność oraz dbają o podwyższenie jakości życia. Na blogu znajdą się opisy zagadnień dotyczących:

– metod fizjoterapeutycznych i sposobów leczenia poszczególnych jednostek chorobowych

– opisy metod, którymi pracują fizjoterapeuci

– opisana przystępnym językiem anatomia ludzkiego ciała, tak, aby każdy mógł lepiej zrozumieć swoją chorobą, lepiej stosować się do zaleceń wynikających ze specyfiki choroby oraz zapobiegać jej nawrotom

– dział „Czytelnia” zawierający publikacje, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia lub być przydatne w trakcie powrotu do niego

– opisy różnych amatorskich aktywności ruchowych, ich zalety i wady, oraz spostrzeżenia dokonane przez oko fizjoterapeuty

– na facebook’owym profilu DobregoFizjoterapeuty znajdzie się dział „Pytania Pacjenta” , w którym będę odpowiadała na najczęściej zadawane przez was pytania

– żeby nie było tak, że blog przynosi korzyść czytelnikom a ja nic z tego nie mam, będę na bieżąco relacjonowała przygotowania do pierwszego maratonu w moim życiu (taka publiczna mobilizacja)

– wiele innych kwestii, z których istotności aktualnie nie zdaję sobie sprawy, ale jestem przekonana, że czytelnicy bardzo szybko mnie o tym poinformują. Jeżeli już nasunął ci się jakiś temat wart poruszenia skontaktuj się ze mną wysyłając mail’a poprzez formularz kontakt lub zostaw wiadomość w komentarzu.

Jeżeli, któryś z tematów przeze mnie zaproponowanych szczególnie Cię interesuje zapisz się na newsletter! Dzięki temu nie przegapisz interesującego cię wpisu!

 

Dla kogo jest blog DobryFizjoterapeuta?

Skłamałabym pisząc, że dla każdego. Jednak byłoby to kłamstwo bardzo niewielkie. Bez względu na to ile masz lat, czym się zajmujesz w życiu, jak wygląda Twoja aktywność fizyczna jeżeli masz jakieś dolegliwości bólowe lub odczuwasz dyskomfort fizjoterapeuta jest tym specjalistą, który może przynieść Ci ulgę. Fizjoterapeuci zajmują się człowiekiem już od pierwszych chwil po narodzinach aż do momentu zakończenia życia. Bez względu na to, czy jesteś bardzo aktywnym nastolatkiem, który codziennie oddaje się aktywnościom fizycznym czy mężczyzną w średnim wieku, którego jedyna aktywność fizyczna to podbiegnięcie do zamykających się drzwi windy – Twój organizm odczuwa tego skutki. Blog DobryFizjoterapeuta jest dla przyszłych i obecnych pacjentów gabinetów fizjo, dla osób po operacjach, dla rodziców dzieci z wadami postawy…mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Jeżeli nadal nie jesteś pewien czy wizyta u fizjoterapeuty to dobry pomysł jeżeli chodzi o twój aktualny problem to w jednym z kolejnych artykułów szczegółowiej będę opisywała z czym udać się do fizjoterapeuty. Jednak chciałabym, abyś już dziś podjął decyzję odnośnie pozostania w tym miejscu na dłużej!

 

Uff, jak na pierwszy wpis to i tak już jest zbyt długo. Jeżeli w trakcie czytania nasunęły Ci się pytania, wątpliwości bądź masz jakieś uwagi śmiało zostawiaj je w komentarzu. Blog ten powstał z myślą o czytelnikach-pacjentach, jeżeli czujesz potrzebę skomentowania nie zastanawiaj się nawet przez chwilę. Pisz śmiało. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *